Naturalne mydła bez chemicznych wsadów stają się coraz bardziej popularne. Do zakupu zachęcają antyalergiczne składniki, delikatność wyrobu oraz faktyczny wpływ na naszą skórę. Bez problemu dostaniemy je w sklepach z naturalnymi kosmetykami, w dodatku wybierać możemy pomiędzy różnymi modelami. Zarówno pod względem zapachowym, jak i sposobem działania. Aktualnie jednym z większych hitów sprzedażowych jest babuszka agafia czarne mydło. Produkt ten reklamowany jest jako mydło stworzone według tajemnej syberyjskiej receptury. Ile w tym jednak prawdy, a ile wyłącznie kampanii marketingowej? I czy faktycznie kosmetyk ten jest lepszy od innych?

Czarne mydło zza naszej wschodniej granicy

Głównym wyróżnikiem czarnego mydła marki Babuszka Agafia jest to, iż jest to kosmetyk przeznaczony nie tylko do mycia naszego ciała, ale i włosów. Według jego twórców do produkcji mydła używanych jest 37 różnorodnych syberyjskich roślin, które zapewnić mają oryginalne i prozdrowotne właściwości produktu. Ekstrakty oraz olejki z ziół nadają mu niespotykanego zapachu, a jego konsystencja jest na tyle delikatna, iż polecany jest on osobom o skórze nadwrażliwej. Istotne jest również to, że babuszka agafia czarne mydło faktycznie nie posiada w swoim składzie żadnych substancji barwiących, zapachowych i dodatków chemicznych. 

Mydło dla osób z chorobami skórnymi

Producenci mydła polecają je szczególnie osobom z problemami skórnymi, takimi jak: łojotok, łuszczyca czy różnorodne egzemy. Kosmetyk bardzo łatwo ulega spienieniu w kontakcie z wodą, toteż bez problemu nałożymy go na ciało oraz włosy. Po wmasowaniu wystarczy spłukać go wodą o optymalnej dla nas temperaturze. Warto też wspomnieć o oleju z dzikiej róży, który znajduje się w każdym mydle sygnowanym marką Babuszka Agafia. Odpowiada on za działanie łagodzące oznaki starzenia, blokujące powstawanie starczych plam oraz zauważalnie walczy z problemami z cerą (jak trądzik czy wypryski). Jednocześnie świetnie sprawdzi się w roli szamponu, nawilżając i wzmacniając elastyczność struktury każdego pojedynczego włosa. Czarne mydło jest wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które spełni pokładane w nim nadzieje. Polecane jest nie tylko osobom z delikatną skórą oraz łamliwymi włosami, ale i wszystkim tym konsumentom, którzy preferują w pełni naturalne kosmetyki. Jednakże trzeba zaznaczyć, iż sam wygląd mydła może nie zachęcać do jego stosowania. Konsystencja jest raczej gęsta i ciągnąca się, a kolor kojarzy się za pierwszym razem z maseczką glinianą, aniżeli ze zwykłym mydłem. Mimo tego, po przetestowaniu produktu jego wady wizualne nie będą aż tak istotne.